1. Certyfikat Personalny potwierdza tożsamość osoby w sieci Internet. Zawiera on dane identyfikacyjne osoby, które są poświadczone przez Zaufaną Trzecią Stronę (w naszym przypadku jest to firma Comodo CA Limited z Wielkiej Brytanii) i jest powiązany z parą kluczy kryptograficznych. CP może zostać wykorzystany do podpisywania i szyfrowania poczty elektronicznej oraz plików przy zastosowaniu technologii opartej na Infrastrukturze Klucza Publicznego (PKI).
  2. Podstawowymi zaletami CP jest ochrona danych przed nieuprawnionym ujawnieniem, ochrona spójności danych oraz dokumentów elektronicznych przed ich zmianą.
  3. Wniosek o pozyskanie certyfikatu (PC-01/2011) należy wypełnić i dostarczyć osobiście do Uczelnianego Ośrodka Informatycznego po przednim umówieniu wizyty (za pośrednictwem poczty email pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Podczas składania wniosku należy okazać dowód tożsamości - dowód osobisty, a także legitymację pracowniczą.
  4. Uwaga: Certyfikat Personalny jest certyfikatem niekwalifikowanym (nie jest podpisem elektronicznym kwalifikowanym).
  5. Więcej informacji o CP oraz sposobie konfiguracji programów pocztowych można znaleźć poniżej:

tutorial video

Konfiguracja programów pocztowych: