Strona główna

uoi-baner-unguoi-baner-newman

Awaria (02.05.2014)

W dniu 2 maja po godzinie 8:00 w wyniku prac konserwacyjnych firmy Tauron nastąpiła kilkugodzinna przerwa w dostawie prądu w głównej serwerowni Politechniki Opolskiej.

W związku z powyższym w dniach od 2 do 4 maja występowały problemy z działaniem niektórych serwerów oraz usług.

Dzisiaj tj. 5 maja od godziny 8:30 wszystkie serwery oraz usługi zostały przywrócone do prawidłowego funkcjonowania.

Nowa strona UOI

W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy nową stronę Uczelnianego Ośrodka Informatycznego. Mamy nadzieję, że jej nowy układ oraz zawartość merytoryczna pozwoli na jeszcze lepszy kontakt z nami oraz pomoże rozwiązać ewentualne problemy związane z działaniem poczty, WWW oraz sieci.

Nasza strona została również jako jedna z pierwszych (obok strony głównej PO i rekrutacji) udźwiękowiona w ramach inicjatywy dr Małgorzaty Wróblewskiej, pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych, która ma pomóc w użytkowaniu stron PO osobom niepełnosprawnym.

Awaria serwera poczty

Awaria serwera poczty pracownicznej (po.opole.pl) została usunięta. Przepraszamy wszystkich za utrudnienia spowodowane sprzętową awarią serwera.

Okres zwiększonego ryzyka wystąpienia awarii

Jutro 22.05.2012 w godzinach od 7.30 do 8.00 w związku z pracami nad zasilaniem elektrycznym w węźle PIONIER-a mogą wystąpić przerwy w dostępie do Sieci Internet oraz na łączach dedykowanych.

Okres zwiększonego ryzyka wystąpienia awarii

W związku z przeniesieniem połączeń w kierunku Wrocławia na nowe dowiązanie w dniu 05.07.2012 wystąpią przerwy na łączach w kierunku Wrocławia. Ruch zostanie przeniesiony na łącza zapasowe. Jest to okres podwyższonego ryzyka.

Awaria (31.05.2012)

13:26
Natąpiła awaria zasilania w centrum miasta. W wyniku czego nie ma dostępu do sieci Internet na II Kampusie. Zakład energetyczny pracuje nad przywróceniem zasilania.
Przepraszamy za utrudnienia.

14:30
Zasilanie zostało przywrócone. Sieć Internet na II Kampusie jest dostępna.

Podkategorie